fbpx

Kaip puikiai pasirodyti darbo pokalbyje? 5 psichologinės gudrybės

Australijoje atsiveria daugybė galimybių studentams dirbti studijuojant. Vis dėlto pirmieji darbo pokalbiai, nežinant pagrindinių kultūrinių skirtumų, nebus lengvi.

Jei norite padaryti gerą įspūdį darbo pokalbio metu, verta iš anksto atlikti namų darbus ir bent truputį pasidomėti Australijos darbo kultūra. Tam pateikiame penkis patarimus, kuriuos reikėtų reikėtų įsidėmėti.

1. Užmegzkite akių kontaktą. Australai tai vertina, kaip pasitikėjimo savimi ir įsitraukimo į bendravimą su kitu žmogumi, ženklą. Tik, svarbiausia, nepamirškite mirksėti, kad akių kontaktas netaptų nepertraukiamu spoksojimu!

2. Tvirtai paspauskite ranką. Taip pat rankos paspaudimo metu nepamirškite šypsotis, taip parodydami, kad jūsų tvirtumas yra draugiškas.

3. Būkite užtikrinti ir pasitikintys savimi (ar bent jau taip atrodykite). Darbdaviams tai ženklas, kad esate pasiruošę naujiems iššūkiams. Sukurti pasitikėjimo savimi įspūdį galima tiesiog ramiai ir aiškiai kalbant, bei atvirai pasakojant apie savo ankstesnius pasiekimus. Pasistenkit pokalbio metu „nemykti“ po kiekvieno sakinio, o tvirtai atsakinėti į visus klausimus. Jeigu jaučiate, jog reikia daugiau laiko apgalvoti atsakymą, nieko tokio jeigu padarysite trumpą tylos pertrauką. SVARBU: atsakinėkite savo pašnekovui, o ne grindims!

4. Pasinaudokite STAR formule:

Situacija (Situation). Astakinėkite į klausimus remiantis realiais pavyzdžiais ir istorijomis, nutikusiomis anksčiau. Pvz., papasakokite su kokiomis problemomis susidūrėte studijų metu ir kaip jas sėkmingai išsprendėte.

Užduotis (Task). Kokia buvo jūsų rolė ar užduotis toje situacijoje?

Veiksmas (Action). Kaip jūs toje situacijoje elgėtės?

Rezultatas (Result). Kokius rezultatus toje situacijoje pasiekėte? Sėkmės atveju papasakokite kas nulėmė tokius rezultatus. Jeigu negalite pasigirti gerai rezultatais, papasakokite ko iš to išmokote ir ką ateotyje darytumėte kitaip.

STAR technika jums leis ne tik apibūdinti kasdienes savo atsakomybes, bet ir pasiekimus bei išmoktas pamokas.

5. Rodykite iniciatyvą ir klausinėkite. Darbo pokalbis suteikia jums galimybę ne tik papasakoti apie save, bet ir geriau pažinti savo darbdav. Interviu pabaigoje pateikite keletą klausimų, pvz., kokio profesinio tobulėjimo galite tikėtis kaip naujas darbuotojas? Su kuo dirbsite ir kas jiems labiausiai patinka jų darbo vietoje?

Tokie klausimai rodo, kad esate įžvalgūs ir nuoširdžiai norite dirbti su jais. Klausimai – tai puikus šansas sustiprinti gerą įspūdį apie save.

Straipsnis paruoštas pagal www.insiderguides.com.au

Norint sužinoti daugiau apie gyvenimą, studijas ir darbą Australijoje, kviečiame registruotis nemokamai konsultacijai: https://studijosaustralijoje.lt/registracija/.

Palikite komentarą

Saugumas *

Naujienų prenumerata
Užpildykite formą ir tapsite mūsų naujienų prenumeratoriais.


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą ir el. paštą), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau studijosaustralijoje.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X
NEMOKAMA KONSULTACIJA
NEMOKAMA KONSULTACIJA

Jei turite klausimų, kreipkitės į mus, mielai jums atsakysime. Visos konsultacijos yra nemokamos.


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą, el. paštą ir telefoną), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau studijosaustralijoje.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X