fbpx

Ką reikia žinoti norint išvykti į Australiją?

Apie šią nuostabaus grožio gamta, paplūdimiais ir išskirtiniu gyvenimo būdu pasižyminčią šalį jau tiesiog sklinda legendos. Ir tai nėra tik tuščios kalbos, nes dauguma išvykusių šią šalį taip įsimyli, jog svajoja ten pasilikti bent keliems metams! Išties, kartą nuvykus į Australiją, dažnai nebesinori išvažiuoti.

Vis dėl to šis straipsnis skirtas apžvelgti kitai, ne taip gerai svetimšalio akiai pastebimai didžiulės šalies pusę – gyvenimo Australijoje kainą. Gyvenimas Australijoje yra beprotiškai smagus, bet kartu ir… užgrūdinantis. Nei vienas iš ten negrįžta toks pat – patirtis, įgyta bandant suderinti studijas, darbą ir malonumus praverčia visam likusiam gyvenimui. Tačiau jeigu tokiam intensyviam gyvenimui pasiruoši dar prieš išvykstant, viskas bus gerokai paprasčiau.

Jeigu iki galo perskaitysi šį straipsnį, apie Australiją žinosi gerokai daugiau nei likusieji. O jeigu dar ir apsilankysi bent viename mūsų seminare ar užsiregistruosi nemokamai konsultacijai – užsitikrinsi ne tik sklandų išvykimą, bet ir gerokai lengvesnę gyvenimo Australijoje pradžią, nei daugelis kitų. Juk ne veltui sakoma, kad pasiruošimas yra pusė darbo.

Taigi iš ko susideda pasiruošimas?

  1. Tinkamų studijų pasirinkimas.
  2. Anglų kalba
  3. Dokumentų tvarkymas
  4. Pradinės investicijos
  5. Darbo paieškos

TINKAMŲ STUDIJŲ PASIRINKIMAS

Kol kas pats paprasčiausias būdas išvykti į Australiją – studento viza.

Studijas Australijoje reikėtų rinktis ne tik pagal dėstomus dalykus, bet ir pagal jų intensyvumą, kainą ir privalomą lankomumą. Nuo to priklauso, kokius savo tikslus Australijoje galėsi įgyvendinti ir kaip atrodys visa viešnagė šioje šalyje. Net jei jau žinai, ką nori studijuoti, siūlyčiau dar kart tai apsvarstyti ir atsakius į žemiau pateiktus klausimus susidaryti galutinę nuomonę.

Taigi, pirmiausia, siūlyčiau pradėti nuo tikslų. Kokie lūkesčiai kirba galvoje, vykstant į Australiją?

a) Baigti įdomias ir naudingas, tačiau sąlyginai pigias studijas ir suderinti jas su darbu bei kelionėm (populiariausias pasirinkimas). Juk diplomas tikrai nepamaišys!

b) Įgyti bakalaurą arba magistrą, nepaisant to, kiek tai atsieis. Dirbti mažai arba nedirbti visai, nes tam tiesiog nebus laiko.

c) Mokslai nėra prioritetas. Svarbiausia, pagyventi Australijoje, pažinti kultūra ir turėti kuo daugiau laisvo laiko darbui ir kelionėms.

A atsakymas

Jei pasirinkai A variantą, siūlyčiau mokytis aukštos kokybės koledžuose. Juose įgysi pilnavertį išsilavinimą. Kai kurie jų net siūlo praktiką ar projektinius darbus, kuriuos galėsi įsirašyti į savo CV. Taip pat turėsi laisvo laiko ir kitiems užsiėmimams. Populiariausios studijų kryptys yra apskaita, verslas, marketingas, renginių organizavimas, lyderystė, turizmas, fitnesas, masažai, virėjo, padavėjo specialybė ir pan.

Didžiausia koledžų pasiūla yra Sidnėjuje, žinoma, ir kainos patrauklesnės nei kituose miestuose.

Kainos svyruoja maždaug $1400-$2500 AUD už trimestrą.

B atsakymas

Jei pasirinkai B variantą, turėk omenyje, kad už studijas teks nemažai sumokėti. Bakalauro ar magistro studijos kainos prasideda nuo $18 000 AUD/metams.

Tačiau šio pasirinkimo didžiausias privalumas yra tas, kad baigus universitetines studijas, kiekvienas turi galimybę gauti graduate vizą, su kuria, net baigus studijas galėsi 2 metus gyventi Australijoje visą laiką skirti darbui ar kam tik panorėsi.

Priklausomai nuo studijų kainos ir susirasto darbo, dirbant Australijoje šis išsilavinimas atsipirktų per 0,5-1 metus.

C atsakymas

Jei pasirinkai C variantą, teks žvalgytis tarp žemiausios kokybės, vadinamų „viza“ koledžų. Jie yra tik truputį pigesni, nei prieš tai minėtieji aukštos kokybės koledžai. Taigi studijų vertė šiuo atveju nėra aukštos kokybės, tačiau jeigu tavo tikslas yra tiesiog pagyventi Australijoje ir pažinti jos kultūrą, tai būtų tinkamas pasirinkimas, nes laisvo laiko tikrai turėtum bent dvigubai daugiau nei mokantis bet kur kitur.

ANGLŲ KALBA

Vykti į Australiją drąsiai galima tiek puikiai mokant anglų kalbą, tiek jos nemokant visai. Abiem atvejais stojant į koledžą reikės išlaikyti anglų kalbos testą. Šis testas leidžia išvengti sudėtingo IELTS egzamino :). Stojant į universitetą prireiks IELTS egzamino.

O dabar daugiau apie anglų kalbos testą ir kursus. Jeigu anglų kalbos testą išlaikytum prasčiau, tuomet prieš studijas reikėtų kelias savaites pasimokyti anglų kalbos kursuose. Jų kaina $180-230 AUD/sav.

Kitu atveju, anglų kursai nėra būtini ir galima iškart stoti į specialybę.

Kursai prasideda kiekvieną savaitę, todėl labai paprasta suderinti tinkamą datą.

Mokantis anglų kalbą ilgesnį laikotarpį, galima daryti pertraukas. Pvz., studijuojant anglų kalbą 16 savaičių galima daryti 4  savaičių pertrauką kas 8 savaites ir pan. Mokantis 4 sav., po kursų galima 2 sav. atostogauti.

Pertraukų metu turėsi galimybę dirbti pilnu etatu, keliauti ar pan.

DOKUMENTŲ TVARKYMAS

Išsirinkus studijas, aplikuojame į koledžą. Stojimai nėra sudėtingi ir įstoja kiekvienas norintis. Šiose dokumentų pildymo ir rinkimo džiunglėse nepasiklysti padės mūsų profesionali komanda. Ji ves Tave per kiekvieną studijų ir vizos aplikavimo etapą, taip pat už Tave užpildys daugybę dokumentų ir formų.

Visas procesas iki vizos gavimo (įskaitant ir studijų rinkimąsi) gali užtrukti 2-3 mėnesius.

PRADINĖS INVESTICIJOS

Jau kalbėjome apie studijų kainas, tačiau reikia nepamiršti, kad išvykstant teks sumokėti gerokai daugiau mokesčių, kurie yra privalomi aplikuojant studento vizai.

Vis dėl to sumaniai planuojant savo finansus ir būsimus mokėjimus, galima išvengti ilgo taupymo. Dauguma mūsų klientų, net ir neturėdami didelių santaupų (o kartais net ir neturėdami jų visai) išvyksta per pusmetį ar ilgiausiai metus.

Taigi būtina iš anksto numatyti, kad reikės mokėti už:

1. Studijos yra skaidomos į trimestrus ar semestrus (angl. Terms), priklausomai nuo koledžo. Studijų kaina taip pat skaičiuojama pagal „Terms“, tad susimokėti prieš išvykstant reikia tik už pirmąjį Term. Sekantis mokėjimas paprastai būna tik po 3 mėnesių nuvykus į Australiją. Tai yra gera žinia, nes studentai per tiek laiko spėja ne tik susirasti darbus,bet  ir gauti net kelis atlyginimus ir taip užsidirbti sekančiam mokėjimui. Mažiausia galima įmoka už studijas – 1400 AUD. Kai kurie koledžai siūlo apmokėjimo skaidymą (mokėti tik už pirmą mėnesį, o ne 3 ir toliau kas 1 mėn ar pan.). Tačiau mes savo studentams rekomenduojame naudotis šiais palengvinimais, tik tuo atveju, jei nėra kitos išeities. Be to vykstant su mūsų agentūra, mūsų klientams taikomi specialiūs pasiūlymai su nuolaidomis.

2. Vienkartinis mokestis už studento vizą – $629 AUD.

3. Sveikatos draudimas – apie $40-50 AUD per mėnesį (privalomas VISAM vizos ir studijų laikotarpiui). Kadangi bendradarbiaujame su draudimo kompanijomis, mūsų studentams yra taikomos sumažintos kainos.

4. Lėktuvo bilietas apie 600 EUR – 800 EUR (bilietas į vieną pusę). Tuo pasirūpina pats studentas.

5. Nuoma už pirmą mėnesį apie  760 AUD.

6. 125 eurai medicininė patikra;

7. 100 EUR agentūros mokestis.

8. Pradžiai rekomenduojama su savimi vežtis apie $2000 AUD.

Viską suskaičiavus, išvykti būtų galima susimokėjus vos  ~2700 Eur (įskaičiavus mėnesį nuomos). Į šią kainą neįeina lėktuvo bilietai ir santaupos gyvenimo pradžiai.

DARBO PAIEŠKOS

Greičiausiai nuvykus į Australiją norėsis kuo greičiau pradėti dirbti. Tikiu, kad tai pavyks ir Tau, nes mūsų klientai, kurie vyksta į Sidnėjų, darbus susiranda per pirmas dvi ar netgi pačią pirmą savaitę nuo atvykimo! Žinoma, kaip ir visur, reikia įdėti pastangų ir išsiųsti galbūt net kelis šimtus CV. O išsiuntus pirmuosius, jokiu būdu nesėdėti sudėjus rankų ir nelaukti kol kas nors paskambins. Siųsti siųsti siųsti! O jei yra galimybė, net ir užsukti pas potencialų darbdavį į kavinę ar kur kitur ir paduoti CV į rankas. Svarbiausia, nesustoti viso to daryti net po pirmo pokalbio, nes Australijoje „mes jums paskambinsime“ dažnai gali nieko nereikšti.

Ar verta dar būnant Lietuvoje pradėti ieškoti darbo? Lietuvoje verta tik pasiruošti anglišką CV ir galbūt netgi motyvacinio laiško šabloną. Juk nuvykus į Australija ir be to turėsite ką veikti! Tačiau taupyk savo laiką ir net nemėgink pradėti siuntinėti CV dar būnant Lietuvoje. Kodėl?

Darbo kultūra, o kartu ir darbuotojų paieška Australijoje stipriai skiriasi nuop lietuviškos. Darbdaviai čia mėgsta skambinti, pirma pasikalbėti su tavim telefonu, taip patikrina bendravimo ir anglų kalbos įgūdžius ir tik jau kviečia į pokalbį. Pagalvok koks būtų nesusipratimas, jei pokalbio pabaigoje pasakytum, kad tu dar net neturi vizos!  Australijoje reikalai tvarkomi kitokia tvarka, teks prisitaikyti kitaip mąstyti, keisti savo laiko planavimą ir įpročius. Darbdaviai ir visi kiti Australijoje daro dalykus „čia ir dabar“, viskas greitai keičiasi, sukasi.

O dabar einam prie maloniausios dalies – atlyginimo. Australijoje minimalus atlyginimas siekia $17-$18 AUD/val. Įsidarbinus padavėja/-u galima uždirbti $18-$20 AUD ar net daugiau. Kai kurie mūsų klientai vos tik nuvykę pasiekia net $30 AUD atlygį už tokį darbą. Dirbant, pvz., pagalbiniu darbuotoju statybose šokteli iki $25-$35 AUD už valandą.

Beje, siūlyčiau į darbo paieškas pažvelgti kūrybiškai ir neapsiriboti vien padavėjų ar statybų darbais. Pagalvok ir apie nuotykių parkus, kepyklėles, įvairias specializuotas parduotuves, o galbūt net nutarsi įsidarbinti aukle. Darbų išties netrūksta! Žinoma, visada galima pamėginti aplikuoti ir į darbus ofise, tačiau pradžioj svarbu neatmesti ir paprastesnių darbų, nes ofiso darbams gali tekti sukaupti ne tik profesinės, bet ir australiškos patirties. Bet “pasimankštinti” ir pavaikščioti į įvairius darbo pokalbius taip pat nepakenks!

Jeigu kilo klausimų, kviečiu registruotis nemokamai konsultacijai – mielai į visus juos atsakysime! 

Palikite komentarą

Saugumas *

Naujienų prenumerata
Užpildykite formą ir tapsite mūsų naujienų prenumeratoriais.


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą ir el. paštą), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau studijosaustralijoje.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X
NEMOKAMA KONSULTACIJA
NEMOKAMA KONSULTACIJA

Jei turite klausimų, kreipkitės į mus, mielai jums atsakysime. Visos konsultacijos yra nemokamos.


Šioje formoje renkame Jūsų duomenis (vardą, el. paštą ir telefoną), kad galėtume su Jumis susisiekti. Daugiau informacijos rasite mūsų privatumo politikos puslapyje.


Perskaičiau studijosaustralijoje.lt privatumo politiką ir sutinku, kad mano duomenys būtų tvarkomi laikantis visų taisyklių.


X